Co wiedzieć o bulimii nervosa

Co wiedzieć o bulimii nervosa

bulimia nervosa jest poważnym stanem zdrowia psychicznego i zaburzenia odżywiania. Bez leczenia może być zagrażające życiu.

Uwaga na temat płci i płci

Płeć i płeć istnieją na spektrum. W tym artykule użyje terminów „mężczyzna”, „kobieta” lub oba w odniesieniu do seksu przydzielonego przy urodzeniu. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Osoba z bulimia nervosa je duże ilości w krótkich okresach, a następnie próbuje na przykład zrekompensować nadmierne, postu lub czyszczenie. Oczyszczanie może obejmować wymioty lub stosowanie środków przeczyszczających lub leków moczopędnych. Statystyki

sugerują, że bulimia nerwosa dotyka 1% kobiet i 0,1% mężczyzn w dowolnym momencie. Średnio rozwija się u późnych nastolatków lub wczesnych lat dwudziestych, ale może to zrobić w dowolnym momencie.

Poniżej dowiedz się o powikłaniach, opcjach leczenia, zasobach odzyskiwania i innych.

Co to jest bulimia nervosa?

Ten stan ma dwa główne objawy. Pierwszy polega na regularnym jedzeniu dużo jedzenia w krótkich okresach, zwykle 2-godzinnych oknach. Czasami nazywa się to upijaniem się, a w tych okresach osoba może czuć się nie w stanie przestać jeść.

Drugi objaw polega na podjęciu kroków w celu zrekompensowania przejadania, takiego jak oczyszczenie, postu lub dużo ćwiczeń .

Objawy

Osoby z bulimią nerwosa często mają to, co lekarze uważają za zdrowy wskaźnik masy ciała (BMI). Może to utrudnić stwierdzenie, czy dana osoba ma bulimia.

Ktoś z bulimią je duże ilości żywności cardiline apteka w krótkich okresach. Następnie podejmują kroki w celu zrekompensowania, takie jak post, nadmierne wystąpienie, wymioty lub stosowanie środków przeczyszczających lub leki moczopędnej. Mogą również martwić się o przybieranie na wadze i odczuwać zmiany nastroju i wycofanie się społeczne.

Niedoceny żywieniowe, nierównowaga chemiczna i nierównowaga chemiczna i Wpływ na układ trawienny może prowadzić do fizycznych objawów i objawów. Mogą się one rozwinąć z czasem i obejmują:

 • kruchy paznokcie
 • Suche włosy i skóra
 • Problemy zębowe, ze względu na wpływ kwasu żołądkowego na na Zęby
 • Nieregularne miesiączki
 • Spuchnięte węzły chłonne
 • Zaparcia i inne problemy związane z jelitami
 • Porodowo zapalone ból gardła
 • Spuchnięte gruczoły ślinowe w szyi i szczęce
 • Kwas refluksowy
 • Problemy z nerkami
 • Skurcze mięśni
 • Kości, które łatwo złamują się w wyniku pęknięcia z powodu złamania się do osteoporozy
 • Nierównowaga elektrolitów, zwiększając ryzyko zawału serca lub udaru mózgu
 • Problemy z sercem
 • Poważne odwodnienie
 • Li>

Bulimia często wiąże się z kolejnym problemem zdrowia psychicznego, takiego jak lęk lub depresja. Bez leczenia mogą one również powodować powikłania.

National Association Association (NEDA) wymienia szereg znaków, które mogą wskazywać komuś innemu, że dana osoba ma bulimia. Oto niektóre z nich:

 • Nadmierna troska o utratę masy ciała, dietę i kontrolę żywności
 • Znikanie żywności
 • Jedzenie pojawiające się w nietypowych miejscach
 • Oznaki tajnego jedzenia, takie jak puste opakowanie żywności w śmieciach
 • Regularne wizyty w łazience zaraz po jedzeniu
 • Znaki częstego wymiotów
 • Woląc jeść samotnie lub jeść niewiele z innymi
 • Rytuały dotyczące jedzenia lub jedzenia, wybory, takie jak nadmierne żucie lub tylko jeść jedną grupę żywności

Osoba może mieć świadomość, że ma problem, ale nie jest w stanie z nikogo o tym porozmawiać.

Każdy, kto podejrzewa, że ​​ukochana osoba może mieć bulimia, może zacząć od skontaktowania się z lekarzem lub dostawcą zdrowia psychicznego . Ponadto NEDA przedstawia przewodnik „Jak pomóc” z zasobami, a także informacje o etapach odzyskiwania.

Leczenie

Leczenie bulimii może być długoterminowe. Zajmie to zdrowie psychiczne osoby i wszelkie podstawowe problemy fizyczne. Podejście będzie obejmować poradnictwo żywieniowe i ewentualnie leki.

Przed rozpoczęciem osoba musi rozpoznać, że problem istnieje. Im szybciej zacznie się leczenie, tym mniej prawdopodobne jest, że osoba doświadczy długoterminowych powikłań.

Wiele osób wraca do zdrowia po zaburzeniach odżywiania. Ważne jest, aby pamiętać, że powrót do zdrowia może zająć trochę czasu i być trudnym. Stresujące wydarzenia życiowe mogą wywoływać nawroty.

bliscy mogą pomóc, ucząc się jak najwięcej na temat bulimii i innych zaburzeń odżywiania oraz zapewniając empatię i wsparcie. Dostępne są infolinia i zasoby dla osoby oraz jej przyjaciół i rodziny.

Leczenie może obejmować:

poradnictwo

Terapia behawioralna poznawcza, która jest czasem nazywana CBT, może pomóc osobie zidentyfikować i zająć się wzorcami myślenia, które prowadzą do tego, co prowadzi do tego Niezdrowe nawyki żywieniowe.

Terapia interpersonalna ustawia bulimiię w kontekście społecznym i interpersonalnym. Rozwiązuje podstawowe kwestie, takie jak żal i konflikty interpersonalne.

Wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół może odgrywać kluczową rolę podczas powrotu do zdrowia. Metoda Maudsley jest jedną z form terapii, która koncentruje się na tym, w jaki sposób członkowie rodziny mogą wspierać ukochaną osobę w ustalaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Leki

leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne i stabilizatory nastroju mogą pomóc w leczeniu Zaburzenia odżywiania, a także lęk i depresja.

Administracja żywności i leków (FDA) zatwierdziła fluoksetynę (Prozac) jako leczenie bulimii nerwos, ale eksperci wzywają do opracowania bardziej ukierunkowanych terapii.

hospitalizacja

W niektórych przypadkach osoba może być konieczna spędzenia czasu w szpitalu. Może to być konieczne, jeśli fizyczne powikłania bulimii stały się poważne lub istnieje ryzyko samookaleczenia lub samobójstwa.

Znajdź zasoby wspierające osoby z zaburzeniami odżywiania i innymi chorobami psychicznymi.

Zapobieganie samobójstwom

Jeśli znasz kogoś z bezpośrednim ryzykiem samookaleczenia, samobójstwa lub zranienia innej osoby:

 • Zadaj trudne pytanie: „Czy są Zastanawiasz się nad samobójstwem?>
 • Zatrzymaj się z osobą, dopóki nie dotrze profesjonalna pomoc.
 • Spróbuj usunąć dowolną broń, leki lub inne potencjalnie szkodliwe obiekty.

Wiesz, że ma myśli o samobójstwie, infolinia zapobiegania może pomóc. 988 Suicide and Crisis Lifeline jest dostępna 24 godziny na dobę o 988. Podczas kryzysu osoby, które są trudne, mogą korzystać z preferowanej usługi przekaźnikowej lub wybierania 711, a następnie 988.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej linków i linków i Zasoby lokalne.

Przyczyny i czynniki ryzyka

Lekarze nie są pewni, dlaczego rozwija się bulimia. Może wynikać z kombinacji czynników genetycznych, biologicznych, psychologicznych, społecznych i behawioralnych.

To, co jest jasne, że bulimia nervosa jest stanem zdrowia psychicznego – zachowania osoby są sposobem radzenia sobie ze stresem emocjonalnym .

Czynniki genetyczne

Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego obserwuje, że zaburzenia odżywiania wydają się działać w rodzinach, co sugeruje, że czynniki genetyczne mogą odgrywać rolę.

Czynniki biologiczne

Badanie z 2013 r. Z wykorzystaniem technologii obrazowania mózgu wykazało różnice w reakcjach mózgu między kobietami z bulimią i bez niego, które pokazały zdjęcia szczupłych kobiet. Wyniki sugerują, że wśród osób z bulimią występuje różne przetwarzanie mózgu.

Również zaburzenia odżywiania często pojawiają się w okresie dojrzewania, czas poważnych zmian hormonalnych i rosnąca świadomość ciała. Wyniki badania z 2007 r. Sugerują, że zmiany hormonów jajników mogą zwiększyć ryzyko.

Czynniki środowiskowe

Ludzie, którzy doświadczają wykorzystywania seksualnego lub krytyki swojego ciała lub nawyków żywieniowych, mogą być bardziej narażeni na Rozwijaj bulimia.

Inne czynniki środowiskowe mogą obejmować presję społeczną, aby aspirować do niektórych norm fizycznych, które często są nienaturalne i nierealne. Ponadto presja sportów i innych czynności może odgrywać pewną rolę, szczególnie te, które podkreślają wagę.

Inne warunki

Warunki związane z bulimią obejmują:

 • Zaburzenia osobowości
 • Zaburzenia lękowe
 • Depresja
 • Zaburzenie stresu pourazowego lub PTSD
 • Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne lub OCD

Warunki te mogą się rozwijać w tym samym czasie co zaburzenie odżywiania lub przed lub po nim. Mogą wynikać z bulimii lub przyczynić się do tego.

Diagnoza

Wczesna diagnoza może zwiększyć szanse na pełne wyzdrowienie. Diagnoza może być trudna, ponieważ BMI danej osoby może znajdować się w normalnym lub nadwagi, i mogą ukryć swoje nawyki żywieniowe.

Jeśli ktoś szuka pomocy medycznej w bulimii, lekarz prawdopodobnie:

 • Zapytaj o ich zdrowie psychiczne i fizyczne
 • Rozważ ich osobiste i rodzinne historie medyczne
 • Wykonaj badanie fizykalne

Ponadto testy diagnostyczne mogą pomóc wykluczyć inne leżące u podstaw choroby lub warunki.

Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​dana osoba ma bulimia nervosa, może skierować je do specjalisty ds. Zdrowia psychicznego.

Kryteria diagnostyczne

Podręcznik diagnostyczny i statystyczny zaburzeń psychicznych, edycja piąta wymienia kryteria diagnostyczne, które lekarze stosują przy ustalaniu, czy dana osoba ma bulimiię.

Aby otrzymać diagnozę, osoba musi:

 • Doświadczyć powtarzających się epizodów objadania się, które według nich nie są w stanie kontrolować
 • Użyj strategii kompensacyjnych, aby zapobiec Przyrost masy ciała, taki jak wymioty, post, nadmierne podsumowanie lub niewłaściwe użycie lewatii, środków przeczyszczających, leków moczopędnych lub innych narkotyków
 • objawiają się i oczyszczały co najmniej raz w tygodniu> Mają poczucie własnej wartości, na które nadmiernie wpływa kształt ciała i waga
 • Nie ma jadłowstrętu anoreksji

Należy zauważyć, że dana osoba może mieć Zaburzenie odżywiania, nawet jeśli nie spełniają tych kryteriów.

Perspektywy

W przypadku leczenia wiele osób wraca do zdrowia po zaburzeniach odżywiania. Jednak powrót do zdrowia może potrwać miesiące lub lata, a nawroty są powszechne.

Niektóre badania wskazują, że 55% osób, które szukały leczenia bulimii, odzyskało 5 lat później.

Im szybciej dana osoba szuka leczenia, tym bardziej prawdopodobne jest, że wyzdrowieje i uniknie powikłań . Wsparcie rodziny i przyjaciół może być kluczowe.

Podsumowanie

Bulimia Nervosa jest zaburzeniem odżywiania, a stan zdrowia psychicznego, który może być poważny.

dostępna jest pomoc Dla każdego, kto może mieć bulimię, a także dla swoich bliskich. Wczesne poszukiwanie leczenia i wsparcia może zwiększyć szanse na pełne wyzdrowienie bez powikłań.

 • Zaburzenia odżywiania
 • Zdrowie psychiczne
 • Odżywianie/dieta
 • Psychologia/psychiatria

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, instytucji badawczych akademickich oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając nasze Polityka redakcyjna.

 • van den Eynde, F. i in. (2013). Odpowiedzi mózgu na bodźce obrazu ciała, ale nie jedzenie są zmieniane u kobiet z bulimią nervosa.

Contents

About the author